Uwaga na Niebieskiego wieloryba!

Home » Nowości » Uwaga na Niebieskiego wieloryba!
16.03.2017

Niebieski wieloryb

Ostatnimi czasy w Internecie pojawiają się wpisy poświęcone grze „blue wahle – niebieski wieloryb”. Pod tą niewinnie brzmiącą nazwą ukrywa się bardzo brutalne i niebezpieczne zjawisko. „Gra” przywędrowała do nas z Rosji, jej twórca obecnie odsiaduje wyrok za jej stworzenie i skutki, do jakich doprowadziła.

Na czym to polega?

Każdy nowy uczestnik „gry” otrzymuje 50 zadań do wykonania. Gra trwa 50 dni. Ostatnim z zadań jest popełnienie samobójstwa. Uczestnicy mają swojego „opiekuna”, który wyznacza im poszczególne zadania. Przekazywane są one uczestnikom w nocy lub nad ranem. Wykonywane zadania muszą być potwierdzone zdjęciem lub filmem. Zadania z czasem są coraz trudniejsze i coraz bardziej destrukcyjne dla dziecka. Od np. nieodzywania się do bliskich czy oglądania smutnych filmów, aż po samookaleczenia i w końcu samobójstwo.

„Opiekunowie” działają z pełną premedytacją, metodycznie i z przygotowaniem. Wyznaczanie przez nich zadań w nocy, powoduje wyczerpanie młodego człowieka, który chętniej poddaje się sugestiom.

W tym samym czasie zbierane są dane na temat uczestników: ich IP, adres domowy, kompromitujące zdjęcia z zadań itp. Dane te są zabezpieczeniem przed opuszczeniem „gry” przez dziecko, często grozi się im także wyrządzeniem krzywdy ich bliskim.

Przestroga

„Gra” jest bardzo destrukcyjna i już zebrała ponad sto ofiar. Rodzicu! Sprawdź, czym zajmuje się Twoje dziecko. Nie zostawiaj go samemu sobie i przypadkowym „opiekunom”.

Chcesz wiedzieć więcej kliknij tutaj.